Премиера представя първата илюстрована книга за Пловдив в рими и вдъхновява малките читатели
Народна библиотека „Иван Вазов“ – Пловдив кани всички любители на детската литература и култура на премиерата на „Пловдив. Лиричен пътеводител за малки пътешественици“ – първата по рода си детска книга, която представя символите на града чрез стихове и илюстрации.
Събитието ще се проведе на 19 февруари (четвъртък) от 18.00 часа в залата на читалище „Шалом Алейхем“ в Пловдив. Премиерата няма да е в библиотеката, поради ремонтните дейности, които се извършват в сградата. Предстои представяне на книжката в Детски отдел на НБИВ.
На премиерата ще присъстват авторът Виделина Гандева, илюстраторът Теодора Йорданова и рецензентите д-р Ахавни Кеворкян и Паулина Гегова. Срещата ще протече като свободна беседа за образователните и краеведски ползи на римувания пътеводител и за начина, по който той помага на децата да опознаят символите на града. Книгата включва карта на историческите забележителности в Пловдив и интерактивен елемент – QR code с аудиозапис на стиховете в изпълнение на автора.
Изданието е реализирано с финансовата подкрепа на Министерство на културата на Република България.
В знак на подкрепа към четенето и културния живот в града, авторът и издателството даряват по един екземпляр от книгата на всички читалища в Пловдив и канят техни представители на срещата.