Капана.БГ

Капана.БГ

Старият Пловдив отново се превръща в сцена на вкусове и аромати: „Дефиле Вино и гурме“ 2025 кани на срещи с виното и добрата храна

 

Любители в Стария град на Пловдив за единадесетото издание на фестивала. То ще се проведе на 9, 10 и 11 май. 16 локации в Стария град ще бъдат сцена за дегустационни срещи  с 56 участника, сред които 40 винопроизводителя и 16 производители на храни и продукти. Новите участници тази година са 8 на брой.

 

Фестивалът ще се проведе в 3 дни – петък събота и неделя и ще бъде прекрасно допълнение на празничната седмица. На 9 май /петък/ дегустационният ден ще бъде от 14:00 ч. до 19:00 ч. На 10 май /събота/ от 11:00 ч. до 19:00 ч. и на 11 май /неделя/ от 11:00 ч. до 18:00 ч.

 

През тази година организаторите въвеждат „Вино и гурме вечери“, които ще се проведат в селектирани пловдивски ресторанти. Предварителни подготвени съчетания между вино и гурме ястия ще се поднасят на пловдивската публика и гости на града.

 

Откриването на фестивала ще се проведе в петък на 9 май, традиционно с Дионисиево шествие. То ще тръгне в 13 ч. от пл. Стефан Стамболов, съпроводено от Бог Дионис и ансамбъл „Тракия“. С музика и танци шествието ще достигне до началото на Стария град. На ул. „Съборна“ 2-4 в 14 ч. организаторите и официалните лица ще приветстват участници и присъстващите гости, след което ще бъде даден старт на тридневната винена фиеста.

 

Локациите в които ще се дегустира вино и гурме продукти са:

 

1 – ГАЛЕРИЯ „ЕНЧО ПИРОНКОВ”

 

2 – КЪЩА „НИШАНЯН“

 

3 – РЕЗИДЕНЦИЯ „ТРАКАРТ“

 

4 – КЪЩА „БИРДАС“

 

5 – АПТЕКА „ХИПОКРАТ“

 

6 – ЕКСПОЗИЦИЯ „ГЕОРГИ БОЖИЛОВ – СЛОНА”

 

7 – ГАЛЕРИЯ „ЗЛАТЮ БОЯДЖИЕВ”

 

8 – ГАЛЕРИЯ АНДРОМЕДА АРТ

 

9 – ЕТНОГРАФСКИ МУЗЕЙ

 

10 – БАЛАБАНОВА КЪЩА

 

11 – КЪЩА „ХИНДЛИЯН“

 

 

12 – КЪЩА „ГЕОРГИАДИ”

 

13 – КЪЩА „НЕДКОВИЧ“

 

14 – КЪЩАТА НА ИВАН ЧЕРНОЗЕМСКИ

 

15 – „ДАНЧОВАТА КЪЩА“

 

16 – КЪЩА „СТАМБОЛЯН“

 

Посетителите на фестивала ще имат възможността да опитат над 300 вида вина и десетки гурме вкуса

Дегустацията на вино се осъществява с жетони. Един жетон = на една винена дегустация. Пред всяка фестивална локация ще има информационен пункт. От там посетителите ще могат да закупят жетони и дегустационни комплекти – брандирана стъклена чаша за дегустации, кожен държач за чашата, брандирана торба за вино и сувенирен магнит, изработени в ОП „Социално предприятие за хора с увреждания“ към Община Пловдив.

 

Организаторите ще продължат и традицията си да предоставят стипендии на студенти по специалностите в туризма, изявени като доброволци по време на фестивала „Дефиле вино и гурме“.

 

Дегустационно жури, оглавявано от експерти от Университета по хранителни  технологии, ще проведат конкурс за „Най-умело съчетание между вино и храна”. Отличните вкусови комбинации ще бъдат обявени във фейсбук страницата на фестивала и на място по щандовете на участниците с информационни табелки.

 

Посетителите, вино и гурме любителите, също ще могат да гласуват и да подкрепят своите фаворити в дигитална анкета за „Любимо бяло, червено и розе вино“, както и за „Любим вкус“. QR код към анкетата ще бъде достъпен в печатния каталог, който ще се раздава по време на Дефилето.

 

„ДЕФИЛЕ ВИНО И ГУРМЕ” 2025 – ФЕСТИВАЛНА ПРОГРАМА

 

09.05.2025, петък

 

13:00 ч. – „Дионисиево шествие“ съпровождано от ансамбъл „Тракия“ и бог Дионис.

 

пл. „Стефан Стамболов“ пред Община Пловдив;

 

14:00 ч. – Официално откриване с участието на ансамбъл „Тракия“ и официални гости. Началото на Стария град /ул. „Съборна“ 2-4/. При лошо време на Римския стадион;

 

14:00 ч. – Начало на винените дегустации в Стария град на Пловдив;

 

18:00 – 19:00 – Игри и вино за необвързани, част първа (Само с предварително записване). Къща „Иван Черноземски“.

 

19:00 ч. – Край на винените дегустации в Стария град.

 

19:30 – 24:00 – Вино и гурме вечери в селектирани ресторанти: Ресторант „Атлас“ – Винен бар Cork & Fork; Ресторант „ТеатъРа“; Ресторант „Райя“, Ресторант „Сол и Пипер“, Ресторант Сентрал парк Фюжън

 

20:00 – Jazz & Wine в културен център „Елизиум“

 

*Включете се в градска игра „Вградената мома“

 

10.05.2025, събота

 

*Включете се в градска игра „Вградената мома“

 

11:00 ч. – Начало на винените дегустации в Стария град.

 

11:00 – 12:30 ч. – Игри и вино за необвързани, част втора (Само с предварително записване). Къща „Иван Черноземски“.

 

14:00 ч. Винени маршрути Пловдив с Winetours.bg. Къщата на Г. Данчов Зографина, щандът на GEORGIEV/MILKOV.

 

11:00 – 19:00 ч. Срещи с Бог Дионис – Той ще броди из фестивалните локации, ще позира за снимки и … ще гадае на вино за смелите посетители! Търсете го в следните локации: къща „Георгиади“, къща „Недкович“, къща „Иван Черноземски“, къща на Г.Д. Зографина, къща на Верен Стамболян.

 

19:00 ч. – Край на винените дегустации в Стария град.

 

19:00 – 24:00 – Вино и гурме вечери в селектирани ресторанти.

 

11.05.2025, неделя

 

11:00  ч. – Начало на винените дегустации в Стария град;

 

13:00 ч. – „Не се сърди Винено човече“ – игра за до 16 човека, най-бързият ще спечели бутилка вино. Площад Атанас Кръстев (Лапидариум).

 

15:00 ч. – Йога „Вино и баланс“ с Фам – площада пред туристически информационен център и църквата Св. св. Константин и Елена.

 

*Включете се в градска игра „Вградената мома“

 

18:00 ч.  – Край на винените дегустации. До нови срещи през лятото “Винени нощи във Филипополис” – 1 и 2 август 2025 (Античен форум Север, до Централна поща) и на есен на „Дефиле на младото вино“ – 21, 22 и 23 ноември 2025.

 

19:00 – 24:00 – Вино и гурме вечери в селектирани ресторанти.

Галерия за изящни изкуства „Ромфея“ има удоволствието да покани всички почитатели на изкуството на вернисажа на художника Антон Антонов. Изложбата „Сънища в Крачунка“ ще се състои от 17:00 часа до 19:00 часа на 08.05.2025г.

 

Антон Антонов е роден през 1962 година в София. Завършва висше художествено образование във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Велико Търново, в класа на проф. Ал. Терзиев и проф. Георги Костов, специалност живопис, в периода 1980 – 1984 година. Името на Антон Антонов може да се срещне в множество самостоятелни, както и колективни изложби у нас и не само.

 

През 1989 година е приет за член на Съюза на българските художници. Негови творби са притежание на колекцията на Кметството в град Шизуока, Япония, на колекцията на Токийския Университет, Япония, на колекцията на Кметството в град Чешка Будьовице, на колекции, музеи и галерии в страната, както и на редица частни колекции в Германия, Италия, Гърция, Франция, Белгия, Португалия, Испания, Холандия, Швейцария, Англия, Китай, Република Турция, Република Южна Африка, Япония, Съединени Американски Щати.

За поредна година пловдивските музеи се включват в международната инициатива Европейска нощ на музеите 2025. 21-ата Европейска нощ на музеите е събитие, което се провежда в повече от 3000 музея в близо 30 европейски държави. По този повод музеите отварят вратите си безплатно вечерта и предлагат различни интересни дейности за своите посетители. Неин традиционен организатор е Министерството на културата и комуникациите на Франция, а събитието обикновено преминава под патронажа на Международния музеен съвет (ICOM) и ЮНЕСКО.

 

В събота, 17 май, пловдивчани и гостите на града могат да се насладят на богатото културно наследство на Пловдив освен в стандартното работно време на културните организации, но и в часовете между 18:00 и 22:00 ч. В допълнение към богатите си експозиции, тази година музеите, Градската художествена галерия и ОИ Старинен Пловдив ще предложат поредица от културни дейности и събития за малки и големи с вход свободен.

 

17 МАЙ – ЕВРОПЕЙСКА НОЩ НА МУЗЕИТЕ 

РЕГИОНАЛЕН АРХЕОЛОГИЧЕСКИ МУЗЕЙ – ПЛОВДИВ

Изложби:

 

1. Постоянна експозиция: „Древните култури в региона на Пловдив (VI хил.пр. Хр. – XIV в. сл. Хр.)”

 

2. Временна изложба: „Открития 2024. Археологията и законът “

 

Изложбата „Открития“ е една от най-интригуващите изложби, тъй като представя резултатите от проведените през 2024 г. археологически проучвания в гр. Пловдив и запознава обществеността с някои от най-интересните находки като засяга връзката между археологията и закона, значимостта им при опазването на движимото и недвижимото културно наследство, както и съпътстващите процедури при осъществяване на археологическите наблюдения и разкопки.

 

Събитие: „Археология за всеки“  с начален час 10:30 ч. Желателно е предварително записване на тел: 032 62 43 39 или в социалните мрежи на музея (www.facebook.com/ram.plovdiv)

 

Събитието е обвързано с изложбата „Открития 2024 г. Археологията и закона“ като в  специализираната беседа посетителите ще научат любопитни подробности за това кой има право да провежда археологически разкопки  и защо спазването на закона е толкова важно за опазването на културното наследство.

 

Вход свободен: 18:00 – 22:00 ч.

 

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – ПЛОВДИВ

 

1. В Експозиция „Съединение на България 1885 г.“ на пл. Съединение № 1 и при свободен достъп от  17:30 до 22:00 ч. посетителите могат да разгледат постерните изложби: „За древността на бащината земя и за българските дела“ и „Католиците в България XVII -XX в.“. Първата е посветена на историята на ръкописа на Петър Богдан и е организирана съвместно с Националния археологически институт с музей.  Изложбата „Католиците в България XVII -XX в.“ представя приноса на католическата общност за запазването на духа на свободолюбие и национално самосъзнание в българските земи и за възстановяването на българската държавност.

 

Фейсбук страница: https://www.facebook.com/rimplovdiv

 

Телефон: 032 62 94 09

 

2. Специално събитие от 19:30 до 21:00 ч.:

 

Kонцерт на ансамбъл за старинна музика DAI MONTI VERDI по проект „Le printemps – пролетно турне на Cantanti DAI MONTI VERDI“

 

РЕГИОНАЛЕН ПРИРОДОНАУЧЕН МУЗЕЙ – ПЛОВДИВ 

 

Всички експозиции на музея ще бъдат със свободен достъп през целия ден до 22.00 ч. на 17 май 2025

 

РЕГИОНАЛЕН ЕТНОГРАФСКИ МУЗЕЙ – ПЛОВДИВ

 

10:00 – 11:15 ч.

 

– Четене на приказки за вълната

 

– Образователна програма „Котленският килим“ 

 

– Детска изложба „Българските шевици“ и концерт, подготвени и представени от ДГ „Майчина грижа“, 4 група, с ръководител Катерина Каменова  

 

11:30 – 13:00 ч.

 

– Четене на приказки за вълната

 

– Образователна програма „Котленският килим“

 

Участват деца от ДГ „Мирослава“, 4 група, с ръководител Ангелина Джумерова

 

14:00 – 15:30 ч.

 

– Четене на приказки за вълната

 

– Вход свободен

 

17:00 – 18:00 ч.

 

– Представяне на книгата „Истории, втъкани в котленски килими“, автор Дора Куршумова

 

Модератор: доц. д-р Красимира Кръстанова

 

– Вход свободен

 

18:00 – 20:00 ч.

 

– „Оцвети своя килим“ – творческо оцветяване на шаблони с мотиви от котленски килими

 

– Вход свободен

 

19:00 – 19:45 ч.

 

– Концерт на Етно хор „Зефира“, с художествен ръководител Силвия Методиева

 

– Вход свободен

 

20.00 – 21.00

 

– Концерт на Детско-девическа хорова формация „Евмолпея“ при ЦПЛР – ОДК Пловдив, диригент – д-р Алия Хансе, клавирен съпровод – Йорданка Иванова

 

Входът за всички събития в програмата е свободен. Моля, имайте предвид следното:

Образователните програми и мероприятията в часовите пояси 10:00 – 11:15 ч. и 11:30 – 13:00 ч. са организирани специално за децата от:  ДГ „Майчина грижа“, 4 група, с ръководител Катерина Каменова

и  ДГ „Мирослава“, 4 група, с ръководител Ангелина Джумерова

 

Вход свободен за постоянната експозиция от 17:00 до 22:00 ч.

 

ГРАДСКА ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – ПЛОВДИВ

 

На 17 май (събота) пет от сградите на Градска художествена галерия – Пловдив ще работят с удължено работно време от 10:00 до 22:00 часа.

 

В часовете между 18:00 и 22:00 входът ще е безплатен за посетителите като те ще могат да разгледат:

 

1. Голямата Постоянна експозиция на ул. „Съборна“ №14А в Стария град. Освен българско изкуство, създадено през последните 200 години, желаещите ще могат да видят и специалната изложба „Александър Стефанов и авангардът в керамиката“;

 

2. Постоянна експозиция „Икони“ на ул. „Съборна“№22 в Стария град

 

В нея са представени ценни иконописни образци, най-старите от които са от XVI век.

 

Могат да се видят впечатляващи творби от три поколения самоковски зографи от прочутата Доспевска фамилия – Христо Димитров, Димитър Христов, Захари Зограф, Станислав Доспевски;

 

3. Постоянна експозиция живопис на Енчо Пиронков на ул. „Васил Кънчев“ №1 в Стария град

 

4. Изложбата „Връзки“ на художника от Германия Бахрам Хаю, Зала „2019“ на ул. „Гладстон“ №32;  

 

По покана на ГХГ – Пловдив този международно признат артист за първи път представя творчеството си пред българска публика. Бахрам Хаю е определян като един от най-значимите фигуративни художници на нашето време. Носител е на наградата „Анри Матис“ от Château Musée Grimaldi, Франция (2014).

 

5. Изложба на известни творци, завършили НГСЕИ (Сценични кадри) в галерия „Капана“, ул. „Райко Даскалов“ №29. Експозицията съдържа произведения в различни направления на визуалните изкуства, включително театрални кукли, костюми, видео и арт обекти. Посветена е на 50-та годишнина от създаването на гимназията. 

 

ОИ „СТАРИНЕН ПЛОВДИВ“

 

На 17 май 2025 г. от 19:00 до 19:45 ч. ще се състои пешеходна обиколка „Тур на художниците“ с посещение на Постоянната експозиция на Златю Бояджиев (в Къщата на д-р Стоян Чомаков на ул. „Съборна“ 18) и Постоянната експозиция на Димитър Киров (в Къщата на Верен Стамболян на ул. „Кирил Нектариев“ 15) в Стария град. 

 

Начална точка: двора на Къщата на д-р Стоян Чомаков.

 

Събитието е с предварително записване на тел. +359 (0) 884 890 345.

 

И двете експозиции ще работят до 22:00 ч. с вход свободен.

Пътуването се реализира с финансовата подкрепа на Община Пловдив по Компонент 2 „Мобилност“

 

Женски народен хор „Плетеница“ при Народно читалище „Съвременник-1986“ ще представи този уикенд града ни на три фестивала, които ще се състоят във Велико Търново.

 

Пловдивският състав ще вземе участие в XXVIII Старопланински събор "Балкан фолк", Български национален шампионат по фолклор "Евро фолк" и World Cup of Folklore - Велико Търново. Пътуването на ЖНХ „Плетеница“ се осъществява с финансовата подкрепа на Община Пловдив по Компонент 2 „Мобилност“ и е част от Календара на културните събития на града за 2025 г.

 

Припомняме, че миналата година ЖНХ „Плетеница“ отбеляза 20 години от основаването си с тържествен концерт. Съставът е носител на редица медали, награди и отличия, сред които: Голямата награда на XIII Международен фолклорен фестивал „Песни и танци без граници“ – Свиленград, „Златна лира“ от НМФК „Орфееви таланти 2019“, три награди от Български шампионат по фолклор "Евро фолк – Жива вода" и още много други. Художествен ръководител на хора е Елена Петкова, а изпълненията ще прозвучат под съпровод на Александър Матев – акордеон и Найден Найденов – гъдулка.

 

 

В Народна библиотека „Иван Вазов“ – Пловдив на 8 май от 18:00 часа ще бъде открита изложбата „Радост, тъга и надежда. 25 български илюстратори на детски книги“. Тя ще остане във фоайе Изкуствотека до 23 май включително, когато ще се проведе и специално събитие, посветено на детските книги и илюстрации – творческа работилница за деца с Кристина Тужарова. Експозицията е първото събитие в библиотеката, с което тя участва в XIX-та Национална библиотечна седмица „Библиотеката: мисия възможна“, 8–15 май 2025 г.

Вдъхновена от магията на илюстрацията да създава светове и герои и да разказва истории на универсален език, изложбата представя 25 внимателно подбрани илюстрации от детски книги на български художници: Аля Маркова, Антония Мечкуева, Веселин Праматаров, Вяра Бояджиева-Кастелейн, Деница Минева-Деланд, Елица Сърбинова, Ива Сашева, Ина Христова, Калина Мухова, Катина Пеева, Кирил Златков, Лиляна Дворянова, Люба Халева, Мартин Станев, Миглена Папазова, Мила Янева-Табакова, Мира Мирославова, Пенко Гелев, Сиана Захариева, Сотир Гелев, София Попйорданова, Стела Драйс, Юлиан Табаков, Яна Казакова и Ясен Григоров. 

Куратори са Антон Стайков и Свобода Цекова. 

Всеки от селектираните художници е представен с фрагмент от илюстрация към конкретна книга и QR код, който отвежда към добавеното съдържание в сайт с галерия от още илюстрации, подготвителни рисунки и любопитни детайли; биография, информация за други книги от същия илюстратор и др. 

Разпространението на изложбата се реализира от Асоциация „Култура и книжовност“ с финансовата подкрепа на Министерството на културата, Национален фонд „Култура“ и Столична община. И в партньорство с Народна библиотека „Иван Вазов“ – Пловдив, с подкрепата на фондация „Пловдив 2019“, за представянето ѝ в град Пловдив. 

За първи път „Радост, тъга и надежда“ бе представена на 61-я международен панаир на детската книга в Болоня като част от българското участие с националния щанд Bulgarian Books for Kids, организирано от Асоциация „Култура и книжовност“. На световния форум изложбата спечели вниманието на международната професионална общност и предизвика интереса на десетки хиляди любители на илюстрацията от целия свят. Една година по-късно Пловдив е първата спирка от турнето ѝ през 2025 г., откъдето „радостта, тъгата и надеждата“ ще продължат своето пътуване в страната и чужбина. 

 

С Майсторски клас „Създаване на светлинни образи и сценография“ на 7 май започват театрални празници в Пловдив. Събитията по проект „Театърът на сенките - Академия „Отворени врати“ на Сдружение „АртеВизия“ с финансовата подкрепа на Община Пловдив са част от културния афиш на града за този месец. Ученици от пловдивски училища, младежи с увреден слух и деца от детски градини са тазгодишните участници в Майсторските класове за сценични ефекти, герои, звук и светлина за Театъра на сенките от бъдещето.

 

Гост лекторите от Гърция - кукловодите Димитра Ксанта и Одисеас Канлис ще подготвят етюди за традиционен и иновативен Театър на сенките с ученици от СОУ „Пейо Яворов“.

 

На 9 и 10 май китайският театровед и преподавател Лай Дзин Тин ще репетира Театър на сенките „От деца за деца“ с най-малките от ДГ „Маргаритка“. Младежи и възрастни с увреден слух ще участват в специалния й Майсторски клас за изучаване и създаване на театрални аксесоари  - маски и ветрила от китайската Опера и театър на сенките.

 

Стрийт артистът Алфонсо Серджио гостува от Италия за Майсторски класове за театрално шоу с предмети, светлини и сенки. Срещите му с участници от Пловдив са на 13 май от 10.00 и 15.00 часа в кинозалата на Центъра за професионално обучение „Интелект КООП“. От 16.00 часа там ще се играе сборна постановка Театър на сенките „От деца за деца“.

 

С изработените по време на всички Майсторски класове етюди, клипове, аксесоари, виртуални галерии с анимирани образи и герои ще бъде създаден иновативен аудиовизуален спектакъл „Театър магия от сенки и светлини“.

 

Публиката ще може да го види на 14 май от 15.30 часа в Пловдивски културен институт. Провокация в еклектиката между театрално съдържание, ефекти, звук, цветове и форми ще бъде живото включване на актьори по време на иновативния видео формат. Визуалният артист Изабел Попова ще рисува декори и част от героите на постановката в реално време. Ще предизвика и публиката да се включи като създаде 3D образи и ги направи част от преживяването на спектакъла.

 

На 15 май от 10 часа в НЧ „Иван Вазов“ в кв. Коматево пловдивчани и гости ще могат да видят и класическа пиеса от Театъра на сенките на трупата от Гърция.

 

Театралните празници ще бъдат допълнени с фотоизложбата „100 години Общогръцко дружество на Театъра на сенките в Атина“. Тя ще бъде експонирана от 16 до 31 май в Цар Симеоновата градина.

 

Всички срещи и прояви в рамките на проект „Театърът на сенките – Академия „Отворени врати“ са с вход свободен.

Осмото издание на Международния фестивал на поезията „Орфей“ – Пловдив 2025 ще се състои на 8 и 9 май в Малката раннохристиянска  базилика (бул. Княгиня Мария-Луиза 33). Участниците по традиция са 12.

 

Тази година те са от Хърватия, Чехия, Словакия, Естония, Турция, Босна и Херцеговина, Дания, Грузия и България. 12 поети от 9 страни ще четат на роден език и в превод на български в двете фестивални вечери.

 

Ето и поетите: Ален Галович /Хърватия/, Гурам Одишария /Грузия/, Елин Рахнев /България/, Емина Селимович /Босна и Херцеговина/, Зузана Куглерова /Словакия/, Иван Херцег /Хърватия/, Мариане Ларсен /Дания/, Серкан Тюрк /Турция/, Симона Рацкова /Чехия/, Теодора Сукарева /България/, Шакир Куртумлуш /Турция/, Юри Талвет /Естония/.

 

Форумът се открива на 8 май от 18 часа в Малката базилика на Пловдив с представяне на участниците и поетическо четене. Следва връчване на Голямата награда „Орфей“ за изключителен принос към поезията.

 

Преди това – от 15:30 часа в Заседателната зала на Ректората на Пловдивския университет грузинският поет, писател и драматург Гурам Одишария ще получи приза „Доктор хонорис кауза“ на в. „Пловдивски университет“ и ще изнесе лекция. Ще бъде представен в превод на български от Ивана Петкова романа му „Котаракът на президента“, който преди месец бе промотиран и в САЩ.

 

На 9 май – в Деня на Европа, фестивалът продължава в 17 часа на същото място с открит Писателски форум на тема „Фигурата на Орфей – между мита и мига“. От 18 ч. е заключително четене и церемония по връчването на останалите награди в следните категории: Награда „Орфей“ за цялостно представяне, награда „Лирата на Орфей“ за най-добро стихотворение, награда „Евридика“ за любовно стихотворение и награда „По следите на Орфей“ за най-добро есе.

 

Входът за всички събития е свободен до изчерпване на местата.

 

За почитателите на поезията са осигурени безплатните издания на фестивала – двете многоезични книги с поезия и с есета. Всички творби на роден език, в превод на английски и на български, може да намерите в мултиезичния сайт на фестивала www.orpheus-plovdiv.eu .

 

Проектът Международен фестивал на поезията „Орфей“ – Пловдив е творчески продукт на фондация „Пловдив ЛИК“. Той се реализира с подкрепата на Община Пловдив и е част от Културния календар на града за 2025 г.

Страница 1 от 2390

КОНТАКТИ: [email protected]; [email protected]


Всички мнения и твърдения, изразени в това или във всяко друго издание на Фондация „Отец Паисий 36“, са такива на техния автор и/или издател и не отразяват непременно възгледите на Фондация „Америка за България“ или на нейните директори, служители или представители.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…